Výhody libového masa a jak si vybrat maso

Výhody libového masa a jak si vybrat maso

Výběr libového masa a drůbeže může někomu pomoci udržet jejich nasycený příjem tuku v rámci pokynů a snížit riziko chronické onemocnění. Mezi zdravější volby patří hovězí maso, které je nejméně 90% štíhlé a kuře bez pleti.

Mnoho lidí si uvědomuje, že odborníci doporučují omezení množství červeného a zpracovaného masa, které jedí. Cílem těchto zdravotních pokynů je snížit riziko srdečních chorob, obezity a dalších chronických stavů.

Výměna mastného masa za libové maso je dalším jednoduchým způsobem, jak zlepšit zdraví.

Tento článek zkoumá nutriční profil libového masa a poskytuje tipy pro výběr nejlepších typů. Diskutuje také o výhodách a nevýhodách libového masa.

Co je to Lean Maso? Vysvětluje, že maso a drůbež se skládá z:

  • Sval
  • Instruční tkáň
  • tuk
  • kosti

Sval v masu je přibližně 75% vody, i když se liší podle řezu masa, 20% bílkovin a 5% tuku, uhlohydrátů a minerálů.

Některé řezy masa však obsahují další tuk kolem svalů a kostí. Kůže drůbeže je navíc zdrojem tuku. Libové maso má úměrně více bílkovin a méně tuku než jiné maso.

Výhody libového masa

Výběr libového masa pomáhá lidem dodržovat pokyny odborníků pro zdraví, včetně příjmu nasyceného tuku. Červené a zpracované maso zvyšuje riziko úmrtí, srdečních chorob a kolorektálního karcinomu. Červená a zpracovaná masa mají často vyšší množství nasycených tuků a dalších sloučenin, které mohou způsobit nepříznivé účinky na zdraví.

Například heme-železo v masu pomáhá procesu oxidace tuků a cholesterolu a vytváří volné radikály, které škodí zdraví.

Pro podporu zdraví, stravovací pokyny pro Američany 2020-2025 doporučují, aby lidé jeli libové maso a omezili množství nasyceného tuku, který konzumují na méně než 10% kalorií denně.

Pokyny navíc vysvětlují, že konzumace zdravé stravy včetně libového masa a drůbeže, vejců a vegetariánských proteinových zdrojů, jako jsou ořechy a semena, poskytuje přibližně 5% kalorií jako nasycený tuk. Proto existuje jen málo prostoru pro konzumaci dalších nasycených zdrojů tuku a zůstat ve zdravém limitu.

Stejné pokyny doporučují, aby lidé konzumovali co nejmenší dietní cholesterol.

Také Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) doporučují, že konzumace potravin, jako je červené maso, které jsou vyšší v nasycených tucích, může zvýšit hladinu LDL cholesterolu a vystavovat je větší riziko srdečních chorob.

nevýhody libového masa

Může existovat nevýhody k jídlu libového masa, pokud někdo sleduje konkrétní stravu. Například lidé, kteří se rozhodnou sledovat ketogenní stravu, si obvykle vyberou mastné maso spíše než libové maso, aby dosáhli nebo udržovali ketózu.

Vyhýbání se libovému masu může lidem pomoci při keto dietě dosáhnout jejich cílů, ale důkaz o bezpečnosti a účinnosti přístupu keto je kontroverzní.

Nejlepší libové maso pro výběr

USDA a American Heart Association (AHA) radí lidem, aby hledali štítky na masu a drůbeže, které říkají, že jsou alespoň 90% štíhlé. Někdy je k dispozici hovězí nebo drůbež, která je 93-95% štíhlá.

Výzkum navíc naznačuje, že výběr masa krmeného trávou může být zdravější, protože obsahuje více fytochemikálií a antioxidantů a má lepší profil tuku.

recenze z roku 2016 naznačuje, že maso zvířat chovaných na organických standardech a ponechání potulování a pícniny pro jídlo má lepší profily mastných kyselin a prospěšná množství omega-3.

by měli lidé Připravte libové maso grilováním nebo pečením, abyste se vyhnuli dalšímu tuku zapojenému do smažení a pražení.

Lidé mohou do své stravy zahrnout libovou drůbež jídlem:

vepřové a hovězí maso

Lean Cuts of Pork and Beef zahrnují:

nutriční profily štíhlého hovězí a kuře

Obchody s potravinami mohou na trh hovězí maso jako štíhlé nebo extra štíhlé. USDA poskytuje pokyny pro profily tuku na 100 gramů (g) hovězího masa, které je asi 3,5 unce. než 95 miligramů (mg) cholesterolu na 100 g.

Navíc 100 g z 97% libového mletého brilovaného hovězího masa obsahuje 153 kalorií a 26,4 g bílkovin.

Při výběru drůbeže pomáhá snižovat obsah tuku. Bez kůže a vykostěné kuře má následující výživový profil na 100 g:

shrnutí

Výběr libového masa a drůbeže jako součást zdravé stravy může pomoci snížit Riziko někoho chronických onemocnění, jako jsou srdeční choroby a předčasná smrt.

Drůbež bez kůže, hovězí svíčková a 95% libové mleté ​​hovězí maso jsou zdravější volbou. Mohou někomu pomoci zůstat v rámci vládního doporučení, aby osoba získala více než 10% svých denních kalorií ze nasyceného tuku.

Kromě toho grilování a pečení místo pražení a smažení pomáhá snížit celkový příjem tuku někoho dr.derm amazon.

Contents